תרומה לנזקקים

מאות אלפי ישראלים חיים מתחת לקו העוני ונאבקים מדי יום על מנת לשרוד, ללא ארוחות מסודרות וללא ביגוד הולם לימי החורף הקרבים, כאשר חלקם נותרים ללא קורת גג לראשם. תרומה לנזקקים היא הדרך של כל אחד מאיתנו, שגורלו שפר עליו אפילו במעט, להציע את עזרתו לאלו הזקוקים לה.

ישנן דרכים שונות לתרום לנזקקים – כל אחד מאיתנו נתקל בקבצנים ברחוב ועשוי להושיט להם עזרה, אך את הרוב הגדול של הנזקקים אנחנו לא רואים, שכן רבים מהם חשים נבוכים לבקש עזרה. אחת הדרכים לעזור לנזקקים אלו היא על ידי תרומה בימי ההתרמה הארציים שמארגנות עמותות שונות. דרך אחרת היא לפנות לעמותות ולהציע להן את תרומתכם.

כיצד תוכלו לתרום לנזקקים?

אחת הדרכים הברורות לתרום לנזקקים היא כמובן להעביר לידי עמותה כזאת או אחרת סכום כסף מסוים. דרכים אחרות כוללות השתתפות אקטיבית יותר בפעילויות שמארגנות העמותות לטובת הנזקקים. עמותת תקוה טובה, למשל, מחלקת ביגוד חם לימי החורף למשפחות נזקקות. את חלקכם בפעילות מעין זו תוכלו לתרום למשל על ידי תרומת בגדים שאתם כבר לא לובשים, התנדבות לאיסוף הבגדים וריכוזם ועוד.

עמותות כמו תקוה טובה מפעילות גם חלוקות מרוכזות של מוצרי מזון ותבשילים, ותמיד זקוקות למתנדבים לצורך בישול, איסוף או חלוקת המזון. צורת התנדבות נוספת היא במרכזים השונים שמפעילות העמותות- מרכזי פעילות לנוער במצוקה, מרכזי סיוע לקשישים ועוד.

אם יש לכם את הזמן, היכולת או האמצעים, אל תחכו לימי ההתרמה הארציים או לאיסופי המזון המיוחדים לקראת החגים. הנזקקים חווים את העוני, החוסר והמצוקה בכל ימות השנה, ואין להם למי לפנות. ואם יש ביכולתכם לעזור, לתמוך ולשמח אפילו אדם אחד בלבד, מובטח לכם סיפוק של מי שהציל עולם ומלואו.